لیونل مسی Lionel Messi

مسی خوب است.. بقیه هم خوب اند>>>>>>>>>>اما کم

>>>>>>>>>>>>>>خوووب درباره بارسا هم معلومات دارم<<<<<<<<<<<<<<

 
 
 
 
 
 
 
تمامی بازیكنان تیم اصلی بارسلونا یك برنامه ویژه برای تعطیلات تابستانی خود دریافت كرده اند كه به وسیله تمرین دهنده ها و پزشكان باشگاه طرح ریزی شده است. این برنامه جزئیات اطلاعات عمومی درباره تمریناتی كه باید در خلال تعطیلات انجام شود را در بر دارد و همچنین شامل برنامه شخصی برای هر بازیكن می شود.
● برنامه اجرایی
در ۳ هفته ابتدایی پیش از آغاز تمرینات رسمی انتظار می رود بازیكنان از تجربه خود استفاده نموده، قدرت بدنی خود را با تمریناتی چون دویدن و پرش افزایش دهند و در عین حال كه بر روی كاهش وزن خود كار می كنند.
● نوبت های تمرینی
این برنامه ۳ بار در هفته انجام می شود كه به تدریج با نزدیك شدن به ایام تمرینات رسمی، تعداد آنها به ۴ و سپس ۵ نوبت در هفته افزایش می یابد.
● مرحله نخست
پیش از آغاز تمرینات، از بازیكنان انتظار می رود زمانی را برای استراحت و بازسازی نیروی از دست رفته اختصاص دهند. به آنها توصیه شده با پرداختن به ورزش هایی چون والیبال ساحلی و گلف، از تعطیلات لذت ببرند.
● خریدهای جدید
۳ خرید جدید بارسا در تابستان نیز دستور العمل های خود را برای فصل در پیش رو دریافت كرده اند. آنری، یایا توره و آبیدال در این زمان ۳ هفته ای، خود را برای آغاز تمرینات آماده كنند.
 
 
 
 
 
«جان لوكا زامبروتا» بازيكن ايتاليايي بارسلونا روزگار خوبي را در اين تيم سپري مي‌كند. او پس از قهرماني در جام جهاني آلمان با بارسلونا، يكي از بهترين باشگاه‌هاي دنيا قرارداد بست. او به همه اهدافش در سال گذشته دست يافته است و اكنون «قهرماني‌هاي» ديگري را در سر دارد؛ قهرماني با بارسلونا اسپانيا در لاليگا، ليگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه‌هاي جهان در دسامبر آينده در ژاپن. اين بازيكن خط دفاعي كه تا كنون با بهترين مربيان دنيا كار كرده است، اكنون زير نظر فرانك ريكارد هلندي كار مي‌كند. او در بارسلونا توانسته است توانايي‌هايش را به رخ سرمربي باشگاه بزرگ كاتالان برساند. او در گفت‌وگو با سايت FIFA درباره‌ي تيم جديدش و شهر بارسلونا صحبت كرده است. متن اين گفت‌وگو در زير مي‌آيد:

* آقاي زامبروتا، از حضور در محيط تازه‌ زندگي‌تان چه احساسي داريد؟
من اينك در يكي از بهترين تيم‌هاي دنيا بازي مي‌كنم و البته در يكي از زيباترين شهرهاي دنيا زندگي مي‌كنم. سطح زندگي در بارسلونا بسيار بالاست. آنقدر بالا كه مي‌توان در اينجا به خوبي زندگي كرد. به علاوه بازي در اين چنين تيمي با اين همه ستاره بسيار لذتبخش است.

* چه تفاوتي ميان يوونتوس، باشگاه پيشين شما و بارسلونا وجود دارد؟
- مهم‌ترين تفاوت ميان اين دو باشگاه و البته فوتبال اين دو كشور (اسپانيا و ايتاليا) در اين است كه در اين جا با توپ بيشتر بازي مي‌شود. در ايتاليا بر خلاف اسپانيا فشار و تاكيد بيشتري روي عناصر و بازي فيزيكي مي‌شود، كه بالطبع كارهاي بدني بيشتري را نيز طلب مي‌كند. در اسپانيا توپ بيش از بازيكنان در حركت است. هر دو تيم از بازيكنان بين‌المللي بزرگي برخوردار هستند، البته با ذهنيت‌هاي گوناگون.

* شما بازي و حضور يوونتوس در سري B را نمي‌پسنديد؟
- در واقع هيچ موقعيت خوشايندي نيست. نه براي تيم و نه براي هواداران. با توجه به شرايط كنوني به نظرم مي‌رسد كه يووه مي‌تواند بدون دردسر اين بازي‌هاي را هم پشت سر بگذارد و سال آينده بار ديگر در سري A حاضر باشد.

* آيا هنوز هم به عنوان قهرماني در جام جهاني 2006 آلمان فكر مي‌كنيد؟
- البته. هر كسي كه چنين چيزي را تجربه كرده است، هرگز آن را فراموش نخواهد كرد. البته اين رقابت‌ها سپري شده است. اكنون براي من انديشيدن به بارسلونا در اولويت قرار دارد و بايد خاطرات خوبم را به كناري بگذارم.

* در اين فصل از رقابت‌ها "فرانك ريكارد" يك سيستم چرخشي را در بارسلونا به اجرا گذاشته است كه در آن به نظر مي‌رسد هيچ بازيكني جايگاهي ثابت در تركيب تيم ندارد. آيا اين موضوع براي شما شگفت‌انگيز نيست؟
- پيش از آن كه به بارسلونا بيايم، مي‌دانستم كه حضور در تركيب ثابت اين تيم كار چندان ساده‌اي نخواهد بود. چرا كه بازيكنان زبده‌ي بسياري در اين تيم حضور دارند. از همين رو اين نوع شيوه بازي براي من چندان تعجب‌برانگيز نبود. من از عملكردم در بازي‌هاي لاليگا بسيار راضي هستم.

* تيم شما اكنون در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا در موقعيت دشواري قرار گرفته است. دو بازي دشوار و مهم برابر لفسكي صوفيه و وردربرمن را در پيش داريد. آيا مي‌توانيد از عنوان قهرماني فصل پيش دوباره دفاع كنيد؟
- ابتدا بايد در هر دو ديدار پيروز شويم تا بتوانيم در ادامه‌ي رقابت‌ها باقي بمانيم. هر دوي اين بازي‌ها، حساس و كليدي هستند و براي همين هم پيش شرط‌هاي لازم براي قهرماني به خوبي روشن است. ما ابتدا بايد به اين دو بازي نظر داشته باشيم. چنانچه هر دوي اين رقابت‌ها را ببريم، آن گاه به گمان من تيم مي‌تواند از عنوان قهرماني‌اش دفاع كند.

* در دسامبر آينده رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي جهان را در پيش رو داريد. آيا بارسلونا براي اين رقابت‌ها اهميت زيادي قائل است؟
- بله، اين بازي‌ها براي ما رقابت‌هاي مهمي به شمار مي‌آيند كه مي‌خواهيم فاتح آن باشيم. اين هدف ماست چرا كه دوست داريم يك عنوان ديگر به مجموع عنوان‌هاي پيشين باشگاه بيفزاييم.

* آيا تيم‌هاي حريف‌تان را در اين رقابت‌ها مي‌شناسيد؟
- پيش از زمان حضورم در بارسلونا برابر «آمريكا» مكزيك بازي كرده‌ام. آن يك رقابت سرگرم كننده و در عين حال دشوار بود. اما، از ديگر تيم‌ها هيچ شناختي ندارم. البته هنوز هم تا آن رقابت‌ها زمان داريم.

* در دوران بازيگري‌تان شما در كنار بازيكنان بزرگ زيادي بازي كرده‌ايد. به نظر شما در حال حاضر بهترين بازيكن دنيا كيست؟
- در واقع همه ستارگاني كه با آنها بازي كردم، بازيكناني فوق‌العاده بودند. در بارسلونا، رونالدينيو و ساموئل اتوئو بازيكناني استثنايي و كامل هستند. به نظر من ليونل مسي هم يكي از بهترين‌هاست. او هنوز هم جوان است. با توجه به سن و سالش استعدادي بي‌نظير دارد. او در عين حال جواني خوش برخورد و صميمي است.

* و در خط دفاعي تيم‌تان هم بازيكناني چون كارلس پويول، رافائل ماركس و ليليان تورام را داريد؟
- در يوونتوس هم بسيار راحت بودم. چرا كه در كنار بازيكناني مانند تورام، كاناوارو و بوفون بودم. در آن زمان يووه بهترين خط دفاعي دنيا را داشت. به گمانم هر دو خط دفاعي بسيار عالي بودند.

* شما فراموش كرديد از «زامبروتا» ياد كنيد.
- (لبخند زنان) و البته زامبروتا!
 
 
 
 
 
 
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت 18:56  توسط مسی  |